ObjavteQualident

Zverte sa do rúk nášmu odbornému tímu a nechajte si vypracovať individuálny komplexný plán starostlivosti na klinike Qualident.


PREVENCIA


STAROSTLIVOSŤ


HYGIENA


ENDODONCIA


BIELENIE


RÖNTGEN


PROTETIKA


PLÁNOVANIE

Služby

Prevencia a dentálna hygiena
– preventívne prehliadky u detí aj dospelých
– bezplatné konzultácie a poradenstvo
– stanovenie komplexného plánu terapie
– profesionálna dentálna hygiena
Estetická stomatológia
-estetické výplne a rekonštrukcie zubov, fazety
-využitie vysokokvalitných fotokompozitných materiálov
-dôraz na maximálnu funkčnosť a estetický výsledok
Endodoncia
– dôraz na záchranu vlastného zuba a odstránenie bolesti
– ošetrenie koreňových kanálikov s použitím modernej technológie –
apexlokátor,  strojová endodoncia
– 3D zaplnenie koreňových kanálikov
Protetika
– Fixné a snímateľné náhrady zubov
– Výber zo všetkých dostupných materiálov s prihliadnutím na maximálnu funkčnosť, estetiku a finančné možnosti
– Individuálny prístup a maximálna snaha o spokojnosť aj pre najnáročnejších pacientov
Detské zubné lekárstvo
– Vytvorenie pozitívneho vzťahu dieťaťa k prostrediu zubnej ambulancie
– Starostlivosť o ústnu dutinu dieťaťa od jeho narodenia
– Bezbolestné ošetrenie aj u detí za pomoci lokálnej injekčnej anestézie
– Rodinné zubné lekárstvo
Chirurgia
– Jednoduché a komplikované extrakcie zubov
– Extrakcie z ortodontických a protetických dôvodov
– Frenulektómia – chirurgické odstránenie patologicky zmenených uzdičiek u detí aj dospelých (stredové, postranné, podjazyková)
Bielenie zubov
– Žiarivý úsmev dostupný pre každého
– Ambulantné a domáce bielenie zubov pomocou individuálnych nosičov
– Účinné a bezpečné postupy
Bezbolestné ošetrenie
– Štandardne snaha dosiahnuť bezbolestnosť pri každom type ošetrenia u nás (výplne, endodoncia, ošetrenie detí, protetika, extrakcie zubov, dentálna hygiena, …)
– Slizničná anestézia vo forme spreju a gélu (deti citlivejší pacienti)
– Infiltračná injekčná anestézia – lokálna + intraligamentárna
Technológie
– Rádioviziografia – zobrazovacia metóda založená na princípe RTG snímkovania s digitálnym zobrazení, minimálna expozícia RTG žiareniu
– Intraorálna kamera – názorné a pohodlné zobrazenie situácie pred, počas a po ošetrení
– Zväčšovacia optika – zefektívnenie diagnostiky aj ošetrenia, zvýšenie prehľadu lekára počas ošetrenia
– Koferdam – izolácia pracovného poľa pri ošetrovaní zuba resp. skupiny zubov, zvýšenie komfortu pacienta a výslednej kvality ošetrenia
– Ošetrenie ozónom – bezpečné použitie ozónu na stomatologické použitie (dezinfekcia kavity zuba pred zhotovením výplne, počas ošetrovania koreňového kanálika, podporná liečba infekcií a rán mäkkých tkanív a slizníc v ústnej dutine)

Bielenie zubov

Jedným z moderných trendov v estetickej stomatológii je bielenie zubov. Jeho podstatou je chemická zmena odtieňa dentínu, teda tvrdého zubného tkaniva nachádzajúceho sa pod zubnou sklovinou. Určené je dospelým pacientom, nevhodné je len počas tehotenstva, u pacientov s akútnymi zápalmi v ústnej dutine a pri zvýšenej citlivosti zubov. Každý reaguje na bieliace procedúry inak a v každom prípade je potrebné zvoliť individuálny prístup rôznymi dávkami a dĺžkou aplikácie. Niektoré škvrny sa riešia ľahšie ako iné – z zuby, ktoré sú žlté alebo hnedé, sa bielia ľahšie ako zuby sivé. Mladší pacienti zvyčajne reagujú na bielenie rýchlejšie ako starší pacienti, ale každý pacient je iný. Efekt bielenia nefunguje na zubných náhradách, korunkách, fazetách ani výplniach.

Samozrejmosťou je sanovaný, teda kompletne ošetrený chrup bez prítomnosti kazov a aktívneho zápalu v ústnej dutine. Bezprostredne pred bielením je potrebné absolvovanie profesionálnej dentálnej hygieny. V našej ambulancii ponúkame dva typy bielenia a je len na pacientovi, ktorý druh si vyberie. Domáce bielenie sa vykonáva pomocou individuálne zhotovených nosičov, tzv. bieliacich dláh (trvá v priemere 1-2 týždne), ambulantné je realizované priamo v ambulancii a trvá 2-3 hodiny. V obidvoch prípadoch sa na povrch zubov nanáša špeciálny gél obsahujúci bieliace zložky.

Samotné bielenie prebieha pod vizuálnou kontrolou vo viacerých fázach až do požadovaného výsledku. Bielenie je pri dodržaní všetkých náležitostí a postupov bezpečné a nepredstavuje riziko z hľadiska poškodenia zubov. Prípadná citlivosť zubov je len dočasná. Dôležité je hlavne dodržiavanie režimu po samotnom bielení a to najmä kvôli trvácnosti výsledku. Tesne po zákroku sa odporúča minimalizovať príjem potravín, ktoré môžu spôsobiť zafarbenie zubov. Vhodné je preto na určitý čas obmedziť pitie čaju, kávy a vína, v krajnom prípade je možné použiť slamku. Vo všeobecnosti sa neodporúča fajčenie.

Aké sú možné riziká bielenia? Vyplývajú najmä zo snahy zjednodušiť si bieliaci proces. Bielenie by malo byť vykonávané výhradne po konzultácii s personálom zubnej ambulancie. Pri použití bieliacej sady, ktorá nebola vytvorená na mieru pre konkrétneho pacienta, často dochádza k úniku bieliaceho média na okolité tkanivá a k vzniku popálenín či pľuzgierov na ďasnách. Rovnako pri použití necertifikovaných bieliacich roztokov môže byť efekt nedostatočný alebo naopak, môže dôjsť k nadmernej erózii zubov, ktorá je spojená s ich citlivosťou až bolestivosťou. Takto poškodené zuby sú následne náchylnejšie na tvorbu zubného kazu a paradoxne aj rýchlejšie podliehajú nežiaducej zmene odtieňa. V niektorých krajinách je preto bielenie napríklad v kozmetických salónoch zakázané práve z dôvodu ohrozenia zdravia ústnej dutiny.

V prípade, ak sa pacient rozhodne pre bielenie zubov, najlepší spôsob je návšteva zubného lekára, s ktorým prekonzultuje prípadné riziká a zároveň dostane objektívny obraz, čo v jeho prípade môže od bielenia očakávať a aký postup je najvhodnejšie zvoliť. Alternatívne spôsoby bielenia zahŕňajú najmä domáce recepty, ako napríklad vyplachovanie úst olejom, čistenie sódou bikarbónou. Tie sú sčasti efektívne, no zďaleka nemožno očakávať efekt a ani trvácnosť výsledku porovnateľnú s ambulantným bielením. Na trhu sa dnes nachádza aj množstvo pást s bieliacim efektom. Ich účinnosť je väčšinou preceňovaná, aj keď majú určitý účinok. Ich používanie je vhodné hlavne po profesionálnom bielení na predlžovanie jeho výsledku. Prvým krokom k tomu, aby sa dosiahol dokonalý výsledok bielenia zubov, je odstránenie všetkého, čo na zube nemá čo robiť. Povlaky, pigmenty, neestetické výplne, … to všetko je potrebné vyriešiť pred tým, než sa na zuby nanesie bieliaci gél. A prečo si vlastne bieliť zuby? Podľa nedávneho prieskumu Americkej akadémie kozmetického zubného lekárstva, takmer jeden z dvoch (48%) ľudí si myslí, že úsmev je najpamätnejšou črtou po prvom stretnutí s niekým – viac ako to, čo prvý hovorí (25%). Ten istý prieskum tiež zistil, že viac ako tretina respondentov považuje ľudí s úsmevom s chybami za menej atraktívnych (37%) a menej sebavedomých (25%), ako ľudí s dokonalým chrupom. Úsmevy vytvárajú trvalý dojem a jasný, biely, krásny úsmev je nezabudnuteľný. Zdá sa, že ľudia súhlasia – nič neprekoná krásny úsmev!

Dentálna hygiena

Profesionálna dentálna hygiena u nás spĺňa prísne požiadavky z hľadiska ústneho zdravia ako aj celkového zdravotného stavu pacienta. Je významným nástrojom prevencie vzniku zubného kazu a ochorení parodontu. U pacientov so zápalom ďasien a parodontitídou je dentálna hygiena efektívnou a neoddeliteľnou súčasťou liečby.

Dentálna hygiena u nás spočíva najmä v očistení a ošetrení miest nedostupných domácou starostlivosťou. Štandardne obsahuje odstránenie zubného kameňa a mäkkých nánosov ultrazvukom a kyretami, dezinfekčný výplach, leštenie zubov (polishing), pieskovanie (air-flow), fluoridáciu, inštruktáž za pomoci intraorálnej kamery a poradenstvo v oblasti používania zubných pomôcok a výživy.
Dentálna hygiena u nás trvá 45 – 60 minút, ideálne je absolvovať ju minimálne 1x za pol roka, v prípade potreby aj častejšie formou kontroly.

Môžte sa objednať telefonicky 055 799 41 03, 0904 299 130  napíšte nám info@qualident.sk alebo vyplňte objednávací formulár a spojíme sa s vami.